Kreta samochodem

Komunikacja autobusowa na Krecie jest całkiem dobrze rozwinięta. Z większych miast bez problemów dostaniesz się autobusami linii KTEL do większości znaczących miejscowości na wyspie. Autobusy są nowoczesne, a rozkład jazdy – o dziwo – dość pieczołowicie przestrzegany.

Korzystając z autobusów komunikacji KTEL zwiedzisz jednak jedynie główne atrakcje wyspy. Jeżeli to Twój pierwszy pobyt na Krecie i trwa on około tygodnia to w porządku, więcej i tak nie zdążysz zobaczyć. Jeżeli jednak to Twój kolejny pobyt na Krecie albo Twoje ambicje sięgają poza poznanie jedynie głównych atrakcji tej pięknej greckiej wyspy musisz wynająć samochód w jednej z licznych wypożyczalni.

Na Krecie znajdziesz oczywiście całą masę rozmaitych wypożyczani samochodowych. I tych renomowanych światowych marek (Herz, Europcar), jak i lokalnych firm kreteńskich. Jeżeli zapragniesz wynajmę dla Ciebie w jednej z zaprzyjaźnionych wypożyczalni samochód nie tylko w najlepszej ofercie, ale również bez zbędnych formalności. Korzystając z mojego pośrednictwa Twoja karta kredytowa nie zostanie zablokowana na 900 Euro na ewentualne pokrycie szkód, w dodatku wszystko załatwisz w miłej, rodzinnej atmosferze.

Przed jednym muszę Cię jednak przestrzec. Drogi na Krecie są wąskie, kręte i niebezpieczne. Czasem prowadzące tuż nad przepaścią, czasem zablokowane przez kozy, a często zdarza się, że trudno jest wyminąć się z autem jadącym z naprzeciwka. W dużej części są to drogi szutrowe i wyboiste. Jeżeli nie jesteś naprawdę dobrym kierowcą dobrze zastanów się, czy warto ryzykować wielki stres prowadzenia samochodu takimi drogami podczas urlopu. Może jednak lepiej, abym to ja prowadził za Ciebie samochód, a Ty z rodziną korzystał z okazji i cieszył się krajobrazami wokół? Na kreteńskich drogach zjadłem zęby, więc wiem jak się nimi poruszać. Zawiozę Cię w najdalsze zakamarki, o których nie piszą żadne przewodniki. Niejednokrotnie serce stanie Ci w gardle ze strachu, ale widoki zrekompensują Ci wszystko.

Od Ciebie zależy, czy będziesz po Krecie poruszać się autobusami, wynajętym autem, czy po prostu wsiądziesz do mojego sportowego lub terenowego samochodu i podziwiając krajobrazy poddasz się adrenalinie.

Obejrzyj poniżej kilka moich zdjęć z kreteńskich dróg.